Dołącz do nas

Naturoterapia w praktyce

Autorzy

 
 

HONORATA DZIEL

konsultant merytoryczny

Założycielka Wielkopolskiego Centrum Terapii Naturalnych w Poznaniu. Fizjoterapeutka, terapeutka medycyny chińskiej, akupunkturzystka, terapeutka wisceralna, szkoleniowiec Mauricz Training Center i IFFA, coach oraz instruktor pływania.

 

 

JAKUB BABICKI

Jest zielarzem i etnofarmakologiem. Prowadzi badania i wykłady z zakresu etnobotaniki, fitofarmakologii, psychofarmakologii i ziołolecznictwa. Pracuje jako analityk medyczny oraz konsultant ds. technologii przetwarzania surowców naturalnych. 

 

 

LEK. MED. BARTOSZ CHMIELNICKI

W 2002 roku ukończył Śląską Akademię Medyczną, a w 2004 roku kurs akupunktury dla lekarzy. Jako lekarz praktykujący medycynę chińską chętnie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem. Opracował autorski program zajęć z akupunktury dla lekarzy studiujących leczenie bólu. Od dwóch lat pracuje nad przedstawieniem chińskich nazw punktów akupunkturowych w postaci symbolicznych rysunków.

 

MAŁGORZATA OSTROWSKA

Absolwentka studiów magisterskich kierunku dietetyka na Wydziale Nauk o Zdrowiu Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego. W Mauricz Training Center kieruje Poradnią Dietetyczną. Każdy pacjent jest dla niej nowym wyzwaniem i czystą kartą. Unika kierowania się jednym wytyczonym szlakiem, bo schematy niepotrzebnie ograniczają. 

 

JOLANTA ARTYM

Pracuje jako adiunkt w Instytucie Immunologii i Terapii Doświadczalnej Polskiej Akademii Nauk we Wrocławiu. W testach in vitro oraz przedklinicznych na zwierzętach bada wpływ różnych związków naturalnych i syntetycznych na pracę układu odpornościowego. Jedną z badanych substancji jest laktoferyna - białko izolowane z mleka. 

 

ALICJA BRODOWIAK

Dietetyk i szkoleniowiec w zakresie nietolerancji pokarmowych i mikroflory jelit oraz prowadzenia dietetycznego dla dzieci z autyzmem. Działa również w oparciu wiedzy z medycyny mitochondrialnej. Prowadzi też wykłady z zakresu dietetyki w kontekście odchudzania, jak również dietetyki klinicznej.

 

MAREK FISCHER

Absolwent dietetyki na Wydziale Nauk o Zdrowiu Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego. Na co dzień jest dietetykiem, pracującym z czołowymi polskimi sportowcami. Perfekcjonista. Każdą nową informację solidnie weryfikuje, zanim przekaże ją dalej. Problemy swoich pacjentów stara się poznać „od podszewki”, biorąc pod uwagę nawet najmniejsze czynniki, które mogą na nie wpływać. 

 

RAFAŁ BECKER

Założyciel Warszawskiej Grupy Shaolińskiego Qigong. Od 4 lat intensywnie studiuje Tradycyjną Medycynę Chińską (TMC) głównie pod okiem prof. Sun Peilina oraz dr Yifan Yang. W ramach edukacji w zakresie TMC ukończył szkołę ziołolecznictwa TMC  i kurs dietetyki TMC w Centrum Sztuk Zdrowotnych w Warszawie, a także kurs chińskiego masażu Tui Na.

 

DOROTA ŁAPA

Dietetyk, specjalista dietetyki Tradycyjnej Medycyny Chińskiej oraz założycielka Centrum Naturalnego Odżywiania i Terapii Orkiszowe Pola w Poznaniu. Każdy problem zdrowotny swoich pacjentów stara się rozwiązywać przy pomocy odżywiania, ziół, zabiegów i wszelakich naturalnych środków powiązanych z psychologią czy pracą nad sobą, poszukując uprzednio odpowiedzi dlaczego człowiek zachorował.

 

ANNA GRZECHOWIAK

Ucząc o zasadach prawidłowego żywienia łączy współczesne trendy żywieniowe z zasadami dietetyki chińskiej. Prowadzi konsultacje indywidualne, kursy oraz warsztaty dietetyczne. Ukończyła wiele specjalistycznych studiów, w tym dietetykę leczniczą wg tradycyjnej medycyny chińskiej czy połączenie zachodniego ziołolecznictwa z zasadami medycyny chińskiej

 

MAGDALENA LUBIEWSKA

Specjalista dietetyki i planowania żywienia oraz dietetyki profilaktycznej i leczniczej wg Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Zainteresowana dietetyką komplementarną oraz zaangażowana w  szerzenie wiedzy na temat wpływu żywienia na profilaktykę  chorób onkologicznych, a przede wszystkim kształtowania prawidłowych nawyków żywieniowych wśród dzieci i dorosłych. 

 

 

DR N. MED. MARIAN MAJCHRZYCKI

Dyplomowany osteopata, fizjoterapeuta. Od ponad 10 lat aktywny zawodowo jako skuteczny terapeuta manualny w Poznaniu. Założyciel Akademii Terapii Manualnej oraz twórca szkoleń dla fizjoterapeutów i lekarzy z zakresu terapii manualnej i masażu. Obecnie student w Akademii Tradycyjnej Medycyny Tybetańskiej. 

 

 

LEK. MED. DOROTA KALWAJT

Lekarz medycyny, pediatra, specjalista rehabilitacji medycznej, licencjonowany instruktor metody Dotyk dla Zdrowia w Polsce - Touch for Health. Od lat zafascynowana medycyną holistyczną. W swojej pracy wykorzystuje homeopatię, homotoksykologię, izopatię, medycynę informacyjną oraz dietoterapię.

 

 

DR TADEUSZ BŁASZCZYK

Studia medyczne ukończył w Polsce, a dalsze studia medycyny chińskiej kontynuował w Niemczech i w Chinach. Uzyskał doktorat z farmakognozji ziół chińskich. Od początku 2017 roku prowadzi praktykę prywatną medycyny chińskiej w Podkowie Leśnej. Intensywnie naucza medycyny chińskiej i wprowadzania uprawy ziół chińskich w Polsce.

 

 

MARTA PAWLAK

Dyplomowany dietetyk, technolog żywności oraz studentka Naturoterapii. Dietetyk kliniczny w Wielkopolskim Centrum Terapii Naturalnych.  Specjalizuje się w dietoterapii chorób autoimmunologicznych oraz holistycznym podejściu do znajdowania przyczyny dolegliwości zdrowotnych. W swojej pracy łączy różne formy leczenia, od żywienia po fitoterapię.

 

 

JĘDRZEJ SOPOROWSKI

Dietetyk, specjalista profilaktyki probiotycznej i probiotykoterapii. Autor receptur napojów serii JOY DAY i produktów zawierających żywe szczepy bakterii probiotycznych. Jest specjalistą żywieniowym, promotorem ekologii życia oraz wpływu pozytywnych czynników zewnętrznych i wewnętrznych na witalność i zdrowie człowieka.