Dołącz do nas

Naturoterapia w praktyce

Autor Brodowiak Alicja

Wlewy dożylne

Terapia witaminowa metodą wlewu dożylnego jest ostatnio bardzo modna. Dostępna nie tylko dla celebrytów i sportowców ale też dla wielu pacjentów z objawami i chorobami o szerokiej etiologii.

Terapia witaminowa metodą wlewu dożylnego jest ostatnio bardzo modna. Nie jest to wymysł ostatnich lat, lecz do tej pory były to drogie terapie przeznaczone dla wąskiego grona celebrytów i zawodowych sportowców. Obecnie metody iniekcji dożylnych są dostępne dla wielu pacjentów z objawami i chorobami o szerokiej etiologii.

Iniekcja dożylna jest to rodzaj zastrzyku, polegający na wprowadzeniu do żyły igły strzykawki lub wenflonu w celu podania roztworu1. Wkłucia wykonuje się zazwyczaj w zgięciu łokciowym. Jest to spowodowane stosunkowo niewielkim ryzykiem powikłań (brak nerwów w dole łokciowym) oraz obecnością widocznych żył powierzchownych ręki. W przypadku ich braku zakładana jest opaska uciskowa, a pacjent proszony jest o energiczne zaciskanie dłoni. Najczęściej nakłuwana jest największa żyła pośrodkowa łokcia (druga to żyła odłokciowa)2.

Kaniulacja żył obwodowych jest jedną z najczęściej wykon...

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie PREMIUM

Pozostało jeszcze 96% treści